Bilim ve İslam : Şüphenin Gücü izle B3

Açıklama

Fizikçi Jim Al-Khalili 8. ve 14. asırları arasındaki Suriye, Iran, Tunus ve İspanyadaki İslam dünyasında gerçekleşen bilimsel bilgi büyük sıçrama hikayesini anlatmak için yola koyuluyor.

İlgili Filmler

Yapım yılı:
0 yorum yapıldı
IMDB Puanı:
Yapım yılı:
1 yorum yapıldı
IMDB Puanı:
Yapım yılı:
0 yorum yapıldı
IMDB Puanı:
Yapım yılı:
Tür:
2 yorum yapıldı
IMDB Puanı:
Yapım yılı: 2010
0 yorum yapıldı
IMDB Puanı: 7.9
Yapım yılı: 2004
Tür:
3 yorum yapıldı
IMDB Puanı: 7.8
Yapım yılı: 2010
0 yorum yapıldı
IMDB Puanı: 8.3
Yapım yılı: 2002
1 yorum yapıldı
IMDB Puanı: 8.1

Yorumlar

lale
Paz, 07/28/2013 - 20:04
belgesel güzel hazırlanmış fakat Karahanlıları,GAzneniler,Selçuklulae ve Osmanlıları hiçe saydı tarihteki müsliman türkleri kabul etmedi 1200 lerden sonra bilimin islam devletlerinde düşüşe geçtiğini dile getirdi.Halbuki Osmanlı Devletinin kuruluş dönemidir madem bilim sadece o çağda kaldıysa islam devletleri için nasıl 3 kıtaya hükmedildi.İstanbul'un Fethi bile bir çağ açıp bir çağı kapattı.Piri REisin meşhur haritasını yok kabul etti daha niceleri isteyen araştırsın.bence avrupa ve arap toplumu türkleri ve türkiye toplumlarını yok sayıyorlar doğuda sadece snki İran var orta asya türk devletlerini ve onlarda yetişen bilim adamlarını görmediler bir kısmını arap olrak gösterdiler. farabi en bilinenlerden bahstmediler neyse yanlı ve taraflı hazırlanmış bir belgeseldi
Yorumlarınızı saygı ve ahlaki durumlara ihtimam göstererek yapınız. Uyarımız devamın da bu tip davranış gösterenler IP 'den banlanırlar ve bir daha sitemizi ziyaret edemezler.