İnsan Olmak - İlk Adımlar izle ( Becoming Human )

Açıklama

Nereden geldik ? Bizi insan yapan neydi ? Yapılan son keşifler bu sorulara ışık tutuyor. Bu 3 serilik belgeselde bizim akrabalarımız olan hominidlerden son 6 milyon yılda nasıl evrimleştiğimizi anlatıyor.

İlgili Filmler

Yapım yılı:
0 yorum yapıldı
IMDB Puanı:
Yapım yılı:
1 yorum yapıldı
IMDB Puanı:
Yapım yılı:
0 yorum yapıldı
IMDB Puanı:
Yapım yılı:
Tür:
2 yorum yapıldı
IMDB Puanı:
Yapım yılı: 2010
0 yorum yapıldı
IMDB Puanı: 7.9
Yapım yılı: 2004
Tür:
3 yorum yapıldı
IMDB Puanı: 7.8
Yapım yılı: 2010
0 yorum yapıldı
IMDB Puanı: 8.3
Yapım yılı: 2002
1 yorum yapıldı
IMDB Puanı: 8.1

Yorumlar

Veysi
Pzt, 07/22/2013 - 01:34
evrim islam karşıtı olmasaydı bügün islam düşünürlerinin çoğu tepki göstermezdi ayrıca iranın din alanında bazı hataları var
darwininoğlu
Sa, 07/09/2013 - 09:57
inanmiyorsaniz izlemeyin çok basit
ufuk
Sa, 07/09/2013 - 02:37
valla izlerken acayip zevk aldım maymunlardan geldiğine inanıyorlar kafalarına görede bir senaryo uydurmuşlar hiç bir iddiası yok belgeselin animasyonlar filan süslenmiş sefayada ayrıca katılıyorum
EMİN
Per, 07/11/2013 - 16:10
bizim müslüman takınan,hiçbirşeyi sorgulamadan direk tepeden inme-imamdan duyma bilgilerle laf yapanlar gene burayı gereksiz olarak işgal etmiş. KARDEŞİM SİZ İZLEMEYİN YAHU. SİZE NE??? HEM İZLEMENİZDE DÜŞÜNCELERİNİZE GÖRE GÜNAHTIR. GİDİN DAHA HAYIRLI İŞLERDE BULUNUN. NİE ZAMAN KAYBEDİYORSUNUZ BURDA. BELGESEL COK GÜZEL VE İNSANI DÜŞÜNDÜREN BİRÇOK AYRINTI VAR. TABİ BUNLARI DİREK DOĞRU KABUL ETMEMEK GEREK. BELGESELDE DE ZATEN VARSAYIMLAR ÜZERİNE GİDİLİYOR. İZLENMESİ GEREK... İYİ SEYİRLER
emre
Per, 07/11/2013 - 01:51
Arkadaşlar inanmıyorsanız yada videoda anlatılanları kaldıramıyorsanız izlemeye bilirsiniz.Bende inanmıyorum ama sırf değişik bakış açıdan bakabilmek için izliyorum.Bu kadar düzenli ve sistemli bir oluşum kesinlikle bir yaratıcının eseridir.
selin san
Cum, 07/12/2013 - 02:30
Ben evrime, Darvin'e falan inanmıyorum. Fakat böyle belgeselleri yine de izliyorum. Kafirlerin düşüncelerini, bakış açılarını da bilmek lazım. İman etmedikleri için insanın var oluşunu kuramlarla, mavallarla açıklamaya çalışıyorlar. Allah hidayet versin.
limonizm
Paz, 07/14/2013 - 01:35
çok yüce bir varlığın sizi basit bir şekilde yaratması mı mantıklı, yoksa böyle kompleks bir şekilde mi yaratması mantıklı? ilk önce bunu düşünün ve öyle izleyin. herkes kabul etmeli artık evrim teorisini, 2 kişiden geldiyseniz o 2 kişinin çocukları nasıl üredi? ensest ilişkiye mi inanıyorsunuz? Evrim islam karşıtı bir düşünce değildir. öyle olsaydı şu an İran da bile evrim öğretimi yapılmazdı.
sefa kor
Pzt, 07/08/2013 - 18:56
bu belgeseli yapanların ataları olsa gerek Müslümanların atası adem a.s ve havva a.s dir.
biozts
Pzt, 08/12/2013 - 17:10
güzel animasyon yapmışlar kaynaklarıda çokmuş(!)
eray
Paz, 07/28/2013 - 03:00
bilim sadece sunar. din saldırır niyeyse. zorunuzamı gidiyor. istersen taşa tap kafamıza atma demişler. istediğine inan. evrim zaten kabul görmüş bir teoridir. Türkiyede kabul görmüyor diye hatalımı , gidin harun yahya izleyin . harun yahcılar; hangi bilimsel dayanağınız var , karşı bi teorisiniz var mı ?. kaynak verin bilimsel bir kaynak. boş boş konuşmayın. bilimin dinle işi yok. teoriyi sunar araştırır. sizin rahatsızlığınız kendi paranoyaklığınız.
cs
Cts, 08/31/2013 - 07:03
Her yeni bir kesif yapildiginda " o zaten Kuran'da yaziyordu" diyen arkadaslar bu belgeselleride dini acidan yorumlamalarina sasirmamak gerek. Bence siz bu sacmaliklarla zaman kaybetmeyin bilginin kaynagini zaten biliyorsunuz.
ero
Pzt, 08/05/2013 - 02:07
Arkadaşlar evrim teorisinde Allahı reddeden bir durum yok. Sadece Rabbimizin koyduğu kurallar ve bunun işleyişi üzerine bir düşünce, Aynı yerçekim yada termodinamik yasaları gibi. Tabiki her madde, her fizik yasası ve her canlı yüce yaratıcının eseri. Ancak o ayaklı din adamı geçinenlerden sıyrılıp, biraz bi şeyler üstünde düşünelim. Allahta kuranda bunu diyor bize ilk cümlesinde: OKU...
veysi
Sa, 08/20/2013 - 20:57
arkadaşlar gidin kurana bakın meseleyi kendi gözüzle görün.
gökhan
Pzt, 08/26/2013 - 23:02
bak eray kardesım evrim teorisini cökelten bilim paleontoloji bilimidir. neden cünkü fosilleri inceler seni mantıklı düsünmeye davet ediyoruz türkiyede evrime karsı mücadele eden tek adam adnan hocamızdır Allah ondan razı olsun o mükemmel bir insandır onun vesilesiyle evrim sahtekarlıgı tamamen cökmüs durumdadır
cansu
Ça, 02/05/2014 - 14:11
bazı yorumlar gerçekten çok komik. gökhanınkini ele alalım mesela... eminim bu arkadaşımız evrim teorisi ile ilgili hatta onu bırakın biyoloji bilimiyle ilgili bir tek kitap açıp okumamıştır. teoriyi anladığını düşünmüyorum. kulaktan dolma bilgiler ve en fazla belgesellerle bir teoriyi anlamak çözümlemek mümkün değildir. kaldı ki bilim adamı olmayan birinin bir teoriye inanması veya inanmaması gibi bir durum söz konusu olamaz (o teori kanuna dönüşmediği sürece). bunlar öyle sıradan insanların hakkında yorum yapabileceği türden basit konular değil. adı üstünde teori, çeşitli bilimsel deneylerle desteklenmiş ve geniş bilim çevrelerince kabul görmüş, çürütülememiş hipotez... bunca bilim adamının çürütemediğini adnan oktar gibi bir din şarlatanı mı çürütüyor yani? komik olmayın ya. şu beyninizi kullanın biraz. paleontoloji diyor bir de... yine şu 'ara fosil' muhabbeti. richard dawkinsin konuyla ilgili bir videosu vardı. aç izle bakalım uğraştırma şimdi beni. bu arada taksonomi diye de bir bilim var neymiş ne değilmiş onu da araştır. bir hipotezin teori olabilmesi büyük bir başarıdır. çünkü teoriden sonraki aşama kanundur. yani kimsenin reddedemeyeceği bilimsel gerçekler. üstelik evrim çok uzun bir sürede gerçekleşir bu yüzden bu teoriye kanıt bulmak öyle basit değil, aksine çok çok zordur. ayrıca bir takım kanıtlar bulunsa bile kimse bunların açığa çıkmasını istemez. nasılsa insanlar dinler üzerinden rahat ve kolay bir şekilde yönetilebiliyor, tıpkı bazı komik arkadaşlarımızın şu anda yönetildiği gibi, öyle değil mi?
ali
Pzt, 12/16/2013 - 16:34
Amma cok cahil var turkiyede gercekten sasirmamak elde degil... bilimadamlari olmasa bugun burda yorum dahi yapamazdik.. siz hale her seyi dine yorumluyorsunuz en buyuk sebebide arastirmamaniz ve CAhil olmaniz.
mazhar
Ça, 01/15/2014 - 14:30
evrime inanmam ama merak ederim çok beğendim animasyolar falan etkileyici.siteyi yeni keşfettim çok beğendim emeği geçen herkese teşekkür ediyorum
Yorumlarınızı saygı ve ahlaki durumlara ihtimam göstererek yapınız. Uyarımız devamın da bu tip davranış gösterenler IP 'den banlanırlar ve bir daha sitemizi ziyaret edemezler.